İstanbul yıkama firmamız olarak yerinde koltuk  ve çekyat yıkama hizmetlerini vermekteyiz. Bilinir ki koltuk ve çekyatlarınız, halılar sonrasında evinizde en çok toz, pislik ve mikrobu barındıran mobilyalardandır. Gündelik hayatımızda en çok kullandığımız ve üzerinde vakit geçirdiğimiz eşyadır. Vücudumuzun temas ettiği, devamlı birebir temas içinde olduğumuz eşyadır. Bu nedenle çekyatlarımızın en hijyenik ve de toz barındırma olasılığı olmayan eşyalardan biridir.

istanbul-koltuk-yikama

Peki çekyatlarınızın yıkama işleminde neler yapıyoruz?

İlk aşamada çekyatınızın durumu incelenir ve kumaşın yıkamaya uygun olup olmadığı tespit edilir. Daha sonra eğer uygun ise çekyatın kumaş olan bütün yüzeyi şampuanlı suyla ıslatılır, Şampuan kullanılarak çekyattaki kirler yumuşatılıp ve yüzeye çıkar ve yok edilir. Ardından lekeli olan bölgeler leke çıkarıcılar kullanılarak fırçalanır. Son aşamada ise çekyatın kumaş olan tüm kısımları püskürtme emme sistemi ile kullanılan özel koltuk yıkama makinamız ile yıkanır. Bu işlemden sonra yıkama bitmiştir ancak çekyatınızda hafif bir nem kalmaktadır. Son olarak da koltuk kurumaya bırakılıp yaz aylarında 2-3 saatte kış aylarında 2-5 saatte kurutulmaktadır.

1

Şampuanımızın özellikleri nelerdir?

En çok merak edilen şeylerden biri de tabi ki kullandığımız şampuanın özellikleri ve yapısıdır. Kullandığımız şampuanımız bitkisel olmakta ve doğal yapısıyla alerjen içerikler barındırmamaktadır. İçerdiği dezenfektanlar ve leke çıkarıcı formüller, çekyatınızın kirlerini çıkarmada bir numaradır. Bu şekilde çekyatınız tamamen lekelerden, pisliklerden arındırılır ve içiniz rahat bir şekilde tekrardan kullanabilirsiniz.

Tabi ki birçok müşterimizin aklını karıştıran şeylerden biri de çekyatlarımızın ne sıklıkla yıkanması gerektiğidir. Bir çok ev hanımlarımızın yaptığı hatayı kesinlikle sizlerde yapmamalısınız. Kendi başınıza yıkamaya kalkmamalısınız. Kullandığınız şampuan ya da cisimler çekyatınıza zarar verebilir. Ayrıca yenisini mi almalıyım gibi de endişelere kapılmamalısınız. Ayrıca koltuklar kirlenene kadar bekleyip yıkatmasını geciktirmek de çok yanlıştır. Koltuklar en uzun süre olarak 6 ayda bir yıkanmalıdır. Ne kadar geç yıkanırsa o kadar çok zarar görür ve etrafa bakteri yayar. Sağlığınıza önem veriyorsanız kesinlikle sizler de firmamıza ulaşmalısınız. Her zaman sizlerin yanındayız ve anında kapınızdayız…